Според CCTV говорителят на Министерството на външните работи на Пакистан Тахир Андраби заяви, че техническите преговори между Съединените щати (САЩ) и Иран ще бъдат подновени идния вторник след кратка пауза.
По време на седмичната пресконференция Андраби посочи, че Пакистан и Катар продължават контактите си с техническите екипи на САЩ и Иран, за да гарантират ефективното прилагане на подписания между страните Меморандум за разбирателство (MoU).
Говорителят подчерта, че въпросният меморандум и първият кръг от преговори още веднъж доказват, че дипломацията и диалогът са най-ефективният начин за разрешаване на спорове и конфликти.
В изявлението се отбелязва също, че Пакистан приветства положителните оценки на международната общност за конструктивната му роля в насърчаването на регионалния мир, намаляването на напрежението и подкрепата на диалоговите процеси.
Андраби също така благодари на всички държави и международни партньори, подкрепили посредническите усилия на Пакистан.
Bulgaria News Agency