Говорителят на руското външно министерство Мария Захарова припомни, че 22 юни отбелязва 85 години от началото на Великата отечествена война.
Захарова заяви: „Киев обаче открито се опитва да заличи тази памет.“
Говорейки за последователите на Бандера, Захарова каза: „Последователите на Бандера продължават своята борба срещу съветските войници и паметта за техните дела, като прославят нацистките сътрудници.“
Bulgaria News Agency